OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontaktujte nás: +420 608 331 445
+420 775 368 020 | info(a)servisprobydleni.cz
0 Kč

TERMOGRAFICKÉ MĚŘENÍ PRO STAVEBNICTVÍ A PRŮMYSL

VIDÍME VÍC NEŽ OSTATNÍ

PREDIKTIVNÍ ÚDRŽBA

Znamená odhalení možných poruch a závad staveb a elektrotechnických zařízení ještě před tím, než se projeví vlastní poruchou.

Díky termoviznímu měření a pravidelným periodickým kontrolám jsou objekty a zařízení udržovány v bezporuchovém stavu, nebo lze sledovat případný nástup a vývoj poruch. Pak lze snadno stanovit dobu, kdy je část stavby nebo zařízení nutné opravit ještě před tím než dojde k poškození jehož oprava bude znamenat větší investice, nebo dojde k finančním ztrátám z důvodu odstávky či omezení provozu výroby. Takto prováděná údržba ve spolupráci s technikem znalým daný provoz výroby omezí možnost poruchy zařízení na minimum. Prediktivní údržba je prováděna především na hlavních zařízeních, na kterých je závislá výroba a provoz podniku. Na ostatních zařízeních lze provádět kontrolu v delších časových rozmezích, protože například porucha osobního výtahu, nebo světla na chodbě neochromí běh a ziskovost firmy.

Pro každý danný provoz a objekty je potřeba stanovit ve spolupráci s místním technikem vlastní postup a četnost prohlídek v závislosti na poruchovosti a důležitosti zařízení zvlášť. Pak lze podle tohoto harmonogramu periodicky provádět kontroly, které se tím zautomatizují a nebudou již tak časově i finančně náročné. Při změně, nebo dolpnění výrobních technologií je nutné nové prvky zahrnout do plánovaných kontrol.

Prediktivní údržba

úniky tepla_box

TERMOGRAFIE V PRAXI

archív